Restaurace Stará pošta se nachází v Bečově nad Teplou, krásném malém městečku, jež najdete na křižovatce několika turistických cest, v tzv. lázeňském trojúhelníku. Město je vzdáleno cca 25 km od Karlových Varů a nachází se uprostřed chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Samotná Stará pošta má dlouhou historii, která sahá hluboko do 18. století. V současnosti na objektu probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Přijeďte se podívat do našeho krásného města, kde se ukrývá mnoho pamětihodností a architektonických skvostů. Jsme místem, které vlastní druhou nejcenější zlatnickou památku v České republice – Relikviář Sv. Maura. Okolí navíc nabízí široké možnosti pěší turistiky; Slavkovský les se právem řadí mezi nejkrásnější chráněná území ČR. Po procházce se pak zastavte v naší restauraci, kde se o Vás královsky postaráme.

Historie Staré pošty

V období II. poloviny 18. století se objevily první dopisní zprávy, které bylo zapotřebí dopravovat do jiných oblastí. S postupem doby se tato služba stávala stále žádoucí, takže poštovní trasy začaly být stále hustší. V našem kraji se jako první objevilo poštovní spojení mezi Prahou, Karlovými Vary, Chebem a Aší. Později přibyly směry na Plzeň, či Regensburg. V roce 1838 již je známa trasa přes Bečov, směrem na Toužim a Plzeň. S rostoucím rozvojem lázeňství se tyto potřeby dále prudce zvýšily. Zvláště doprava pošty mezi lázeňskými městy navzájem neustále stoupala. Pošta se v té době začala přepravovat poštovními vozy, které byly využívány také k přepravě osob. Hlavním zdejším centrem byla státní pošta v Karlových Varech, založená roku 1801. Od roku 1831 pak začala pravidelná přeprava pošty mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi

Pro potřeby zajištění dobré cesty poštovního vozu byly zřízeny na trase poštovní stanice. Ta první byla zřízena tehdy za Karlovými Vary, dodnes známý Poštovní dvůr. Další poštovní stanicí, která sloužila k výměně koní a odpočinku kočích či cestujících, byla zřízena téměř uprostřed cesty mezi těmito městy v Bečově. Pod městem, těsně u řeky Teplé, nedaleko silnice do Mariánských Lázní, byl pro tyto účely v průběhu třicátých let postaven velký a rozlehlý dům v pozdně barokním stylu. Zde byli unavení koně vyměněni a odpočatí se zapřáhli do vozu, aby vyrazili na další cestu.

Zde se mohly zabezpečovat veškeré služby jak pro samotnou poštu, tak pro ošetření koní. Pro samotnou obsluhu zde byla vystavena budova, kde měla své působiště jak samotná pošta, tak další pracovníci od koní. Byl zde také hostinec pro občerstvení vozků či turistů. Doprava pošty poštovními vozy přes Bečov trvala do roku 1895, kdy byla nahrazena železnicí. Po jejím dobudování ztratil objekt přepřahací stanice svůj původní smysl. Následně byl objekt prodán a v jeho prostorách vznikl hotel s restaurací. Z bývalých stájí pro koně tak vznikly pokoje. Protože se pošta mezitím odstěhovala na náměstí města, kde byla občanům lépe dostupná, začalo se hotelu s restaurací říkat „Stará pošta“. Tento název si udržela prakticky až do dnešních dnů.

Po skončení války byl objekt zestátněn a majitelé odsunuti. Nejdříve objekt získaly do vlastnictví Jáchymovské doly, které v něm ubytovávali horníky těžící v okolí uran. Od nich objekt převzaly ČSD, které zde měly ubytovnu a rekreační dům. Dnes je zde opět restaurace „Stará pošta“. Připravuje se zde také malé místní muzeum.